Šikovníček

**Časopis pre všetky hravé a zvedavé deti**

V uplynulom roku prešiel ŠIKOVNÍČEK, časopis pre deti predškolského a mladšieho školského veku, prerodom – redakcia postavila jeho obsah na slovenských autoroch, spisovateľoch aj ilustrátoroch. A tak s jasným zámerom, etablovať na jeho stránkach domácu kultúru, obnovila odvekú tradíciu detskej tlače na Slovensku.

Zároveň vytvorila rubriku Galéria tvorcov pre deti s podtitulom Kto mi to tu píše kreslí? Ide o pomyselnú výstavnú skriňu uznávaných mien vo svete literatúry a ilustrácie na Slovensku (spomedzi literátov napríklad J. Uličiansky, M. Lazárová, D. Hevier, T. Revajová, D. Dušek, B. Kardošová... a z výtvarníkov napríklad Ľ. Paľo, D. Olejníková, V. Klímová, P. Cpin, Ď. Balogh, P. Uchnár, K. Gasko Kardelisová...). Zámerom je, aby aj prostredníctvom tejto rubriky spoznávali našich skvelých tvorcov tak deti, ako aj ich rodičia a pedagógovia. Aby ju využívali napr. na hodinách literatúry, v literárnych súťažiach, ale i pri výbere kníh, čo navyše podporuje rubrika Kuk do novej knižky. V nej sa čitateľ dostáva k ukážkam z najnovších knižných titulov od našich renomovaných vydavateľov – opäť s prihliadaním na slovenskú tvorbu.

Oboznamovanie sa s našou kultúrou a históriu, tradíciami podporí aj rubrika, ktorá sa začne od januára 2017 s názvom Cupi-lupi po Slovensku. Pozve malých čitateľov na pozoruhodné miesta, ukáže im architektonické a prírodné skvosty Slovenska, ktorými sa môžeme popýšiť aj vo svete. Aby v ňom práve o nich, keď vyrastú, vedeli aj rozprávať.

Šikovníček 10/2017

Aktuálne číslo vyšlo: 02.10.2017
« Staršie číslo
Obálka Šikovníček

Ďalšie vydanie: 02.11.2017

 
 
 
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X