Šikovníček

Časopis pre všetky hravé a zvedavé deti

ŠIKOVNÍČEK je časopis pre deti predškolského a mladšieho školského veku. Obsah časopisu je postavený na slovenských autoroch, spisovateľoch a ilustrátoroch s jasným zámerom - etablovať na jeho stránkach domácu kultúru. Časopis obnovuje odvekú tradíciu detskej tlače na Slovensku.

Redakcia zároveň vytvorila rubriku Galéria tvorcov pre deti s podtitulom, Kto mi to tu píše kreslí? Ide o pomyselnú výstavnú skriňu uznávaných mien vo svete literatúry a ilustrácie na Slovensku (spomedzi literátov napríklad J. Uličiansky, M. Lazárová, D. Hevier, T. Revajová, D. Dušek, B. Kardošová... a z výtvarníkov napríklad Ľ. Paľo, D. Olejníková, V. Klímová, P. Cpin, Ď. Balogh, P. Uchnár, K. Gasko Kardelisová...).

Zámerom je, aby aj prostredníctvom tejto rubriky spoznávali našich skvelých tvorcov tak deti, ako aj ich rodičia a pedagógovia. Aby ju využívali napr. na hodinách literatúry, v literárnych súťažiach, ale i pri výbere kníh, čo navyše podporuje rubrika Kuk do novej knižky. V nej sa čitateľ dostáva k ukážkam z najnovších knižných titulov od našich renomovaných vydavateľov – opäť s prihliadaním na slovenskú tvorbu.

Oboznamovanie sa s našou kultúrou a históriu, tradíciami podporí aj rubrika s názvom Cupi-lupi po Slovensku. Pozve malých čitateľov na pozoruhodné miesta, ukáže im architektonické a prírodné skvosty Slovenska, ktorými sa môžeme popýšiť aj vo svete.

Šikovníček 3/2018

Aktuálne číslo vyšlo: 02.03.2018
« Staršie číslo
Obálka Šikovníček

Ďalšie vydanie: 04.04.2018

 
 
 
Přejít na hlavní navigaci Přejít na obsah
Dialog
X